Palyginimas

Patikusios prekės

Pirkinių krepšelis

Split sistema susideda iš dviejų skirtingų blokų: vidinio (garintuvo) ir išorinio (kondensatoriaus). Blokai tarpusavyje susijungia elektriniais laidais ir dviem variniais vamzdžiais, per kuriuos teka freonas. Iš vidinio bloko į aplinką išeina dar ir plonas plastikinis vamzdelis (drenažas). Montavimo metu, jį reikia pajungti prie santechninio mazgo arba prie specialaus rezervuaro. Bet dažniausiai jį tiesiog išveda į lauką.

Montuoti Split sistemą daug patogiau prieš remonto darbus arba pačiame jų įkarštyje. Šiuo atveju komunikacijos gali būti paslėptos sienų viduje, todėl nebus sugadintas buto interjeras. Estetinis vaizdas išliks žymiai gražesnis.

Kondicionierių, skirtingai nuo televizoriaus ar šaldytuvo, negalima tiesiog įkišti į elektros lizdą ir mėgautis oro gaiva ir vėsa. Tokio lygio technika reikalauja subtilaus priėjimo būdo: labai atidus įrengimas ir specialūs įrankiai. Čia būtent tas atvejis, kada kuo geriau ir tiksliau oro kondicionierius sumontuotas, tuo jis ilgiau tarnaus.

Pirmas etapas: elektros laidų išvedžiojimas.

Oro kondicionieriui pageidautina pravesti atskirus laidus ir pajungti į atskirą automatą elektros skydelyje. Nes sena instaliacija gali neatlaikyti per didelio elektros krūvio ir užsidegti. Jeigu atskirą kondicionieriaus laidų instaliavimą atliks tos srities specialistai – gaisro tikimybė bus lygi nuliui. Ypač atkreipkite dėmesį į pastato statybos metus. Tai būkite atidūs, jeigu jis statytas prieš 1990 metus. Senuose namuose elektros instaliacija nėra apskaičiuota galingoms apkrovoms.

Antras etapas: išorinio bloko montavimas.

Montuotojai išgręžia skyles kronšteinams, pragręžia skylę per sieną sujungimui komunikacijų ir sumontuoja išorinį bloką. Jeigu jis statomas atvirame balkone, tai problemų nekyla (jeigu balkonas įstiklintas, įrenginiui truks oro, todėl reikia praverti langus, kad kondicionierius neišeitų iš rikiuotės). Nerekomenduojama kondicionierių įrenginėti ant metalinių balkono turėklų. Toks montavimas gali sukelti vibraciją. Jeigu norite įrengti bloką ant sienos ar po langais, neišsiversite be tvirtų ir patikimų kronšteinų pagalbos. Jie turi išlaikyti svorį, kelis kartus viršijantį bloko svorį. Šiuo atveju montavimas vyksta per langą.

Trečias etapas: vidinio bloko įrengimas

Montuotojai varžtais prie sienos tvirtina montavimo plokštelę ir užkabina ant jos vidinį bloką.

Reikia paminėti ir vietas, kuriose specialistai nerekomenduoja įrenginėti vidinio bloko:
Virš šilumos šaltinio, nes atsiras nemaža tikimybė, kad oro kondicionierius gali sugęsti. Kadangi dirbs be poilsio ir visą energiją skirs vėsinimo darbams. Be to, nuo per didelio šilumos kiekio, plastikinis bloko korpusas gali deformuotis. Oro kondicionieriaus montuoti negalima virš lovos ar darbo vietos, nes atsiras tikimybė pastoviai peršalti. Montavimo vietą turi parinkti specialistai, kad nekiltų ateity rizika susirgti.

Ketvirtas etapas: sienose ar grindyse specialiais pjovimo įrankiais išpjaunami grioveliai, ertmės.

Tam kad sujungti elektros laidus ir freono vamzdžius tarp kondicionieriaus blokų, montuotojai išpjauna latakus sienose arba lubose (arba kaip sako patys montuotojai ,,padaro štrabą”). Tai daroma tuo atveju, jeigu jūs norite pravesti ,,paslėptą magistralę”.
Kitaip sakant, jeigu pas jus nėra galimybės įsigyti oro kondicionierių remonto metu arba jūs norite įrengti oro kondicionieriaus blokus tuomet, kai remonto darbai pilnai baigti – montuotojai gali pravesti komunikacijas ir užkonservuoti jas.

Pasibaigus remonto darbams, kondicionierius, nepažeistas ir neapdulkėjęs, bus įrengtas norimoje vietoje, o komunikacijos paslėptos sienose.

Vienas svarbiausių montuojamo kondicionieriaus momentų yra vakumavimas varinių vamzdžių – oro ir drėgmės šalinimas iš jos. Kokybiškas šios operacijos įvykdymas galimas tik kvalifikuotiems specialistams, naudojant specializuotą įrangą ir laikantis visų numatytų saugos reikalavimų.

Drenažinis vamzdelis, kuriuo nukreipiama susikaupusi drėgmė, turi sudaryti 2-3 cm nuolydžio kampą, tam kad būtų natūralus vandens nutekėjimas. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių nuolydžio padaryti nepavyksta, būtina sumontuoti kondensato siurbliuką dėl susikaupusios drėgmės pašalinimo. Kondensato siurbliukas neįeina į kondicionieriaus standartinę komplektaciją. Ją reikėtų įsigyti papildomai.

Penktas etapas: darbo sistemos patikrinimas

Šiame etape specialistai įjungia kondicionierių ir tikriną jo veikimą visuose darbo režimuose. Jeigu prietaisas dirba sklandžiai ir jo korpusas nevibruoja, nesigirdi papildomi garsai reiškia viskas yra gerai. Oro kondicionierių galima eksploatuoti ir mėgautis komfortu.

Prekių Kategorijos

  • Oro kondicionieriai
  • Šilumos Siurbliai
  • Saulės elektrinės
  • Vėdinimas
  • Gamintojai
  • Oro Sausintuvai
  • Kiti Įrenginiai
  • X

    Prekių Kategorijos