Šilumos siurbliai oras – oras veikimo principas

Naujienas: Šilumos siurbliai oras – oras veikimo principas - specdarbai.lt

Šilumos siurblys tai puikus įrenginys, galintis ne tik šildyti bet…

silumos-siurbliai-oras-oras

Šilumos siurblys tai puikus įrenginys, galintis ne tik šildyti bet ir vėsinti patalpoje esantį orą. Pastaruoju metu ypač paklausūs šilumos siurbliai, veikiantys principu oras – oras. Apie jų veikimo principą ir pakalbėkime. Šilumos siurblys oras – oras paprasčiau tariant tai oro kondicionierius, kuris ne tik vėsina orą, bet ir yra sukurtas šaltesniam klimatui, kad puikiai sušildytų žiemą atšalusias patalpas. Vis gi koks ryšys tarp pavadinimo siurblys ir kondicionierius?

silumos siurblio veikimo principas

Oro kondicionieriuose yra įdiegtos šilumos siurblių technologijos, kurios ir leidžia turėti dvi funkcijas – tiek šildymo, tiek vėsinimo. Tačiau artėjant šaltajam sezonui pakalbėkime apie šildymo funkciją. Šilumos siurbliai oras – oras yra naudingi tuo, kad efektyviai išskirdami į patalpą šilumą, sunaudoja minimaliai elektros energijos, kas leidžia sumažinti savo mėnesines šildymo išlaidas. Tokio tipo šilumos siurblius sudaro vienas įrenginys, kuris montuojamas patalpos viduje, ir kita dalis, kuri tvirtinama pastato išorėje. Išorinis įrenginys perduoda šilumą į pastato viduje esantį įrenginį, paimdamas ją iš lauko, taip pastato viduje pradeda vykti šildymo procesas.

Jeigu kalbant detaliau tai šią veikimo sistemą sudaro – vidaus įrenginys, lauko įrenginys ir kompresorius. Pastarasis yra pagrindinė šilumos siurblio dalis. Šilumnešis tekėdamas pro garintuvą paima iš oro šilumą, tačiau iš pradžių šilumnešį galima būtų pavadinti šaltnešiu, nes pradžioje, iki prasidedant šildymo procesui, pro garintuvą teka skystas freonas, kuris yra vėsesnis už aplinkos oro temperatūrą. Kuomet freonas palaipsniui pradeda šilti, tuomet jis virsta garais.

Šilumos siurblyje esančiame kompresoriuje garai suspaudžiami, kas lemia slėgio padidėjimą, o to pasakoje pakeliama garų temperatūrą. Tuomet šilumokaitį pasiekia karštos dujos, iš jo pagaminta šiluma perduodama į kambarių orą, ir taip pradedamas šildyti patalpų oras. Kuomet šiluma perduodama šildyti patalpai, šios šiluminės dujos kondensatoriuje virsta skysčiu, ir tuomet visas veikimo principas ir ciklas kartojasi iš naujo, ir tęsiasi tol, kol vyksta šildymo procesas. Būtina paminėti, kad šiltas oras patalpos viduje paskleidžiamas su ventiliatoriaus pagalba.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 601 86 366
El.paštas: info@specdarbai.lt
30€ montavimo darbams
2% kondicionieriui
10€ С&H kondicionieriui
Nieko nelaimėjote
5% С&H kondicionieriui
5% HTW kondicionieriui
Nieko nelaimėjote
100€ oras-vanduo šil. siurbliui
20€ С&H kondicionieriui
10€ С&H kondicionieriui
20€ С&H kondicionieriui
Nieko nelaimėjote
Siūlome sudalyvauti mūsų loterijoje.
Įveskite savo el. paštą ir laimėkite išskirtinius prizus.
Taisyklės ir sąlygos:
  • Vienas vartotojas gali žaisti vieną kartą.
  • Kodą galite panaudoti ir perkant elektroninėje parduotuvėje, ir perkant tiesiai iš vadybininko – gavus konkretų pasiūlymą.
  • Laimėjus 30 Eur nuolaidą oro kondicionieriaus/šilumos siurblio oras-oras montavimui kodą reikės pasakyti užsakymo metu telefonu.