Tinkamas mokyklos mikroklimatas – ne tik profilaktikai, tačiau ir produktyvumui

Naujienas: Tinkamas mokyklos mikroklimatas – ne tik profilaktikai, tačiau ir produktyvumui - specdarbai.lt

Tinkama patalpų temperatūra gali pagerinti tiek produktyvumą, tiek bendrą savijautos pagerėjimą bei komfortą. Todėl natūralu, kad reaguodama į šiuos kriterijus – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė mikroklimato gerinimo ugdymo įstaigose finansavimą ir kompensavo oro kondicionierių įsigijimą ir montavimą. Skaityti daugiau

Tinkama patalpų temperatūra gali pagerinti tiek produktyvumą, tiek bendrą savijautos pagerėjimą bei komfortą. Todėl natūralu, kad reaguodama į šiuos kriterijus – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė mikroklimato gerinimo ugdymo įstaigose finansavimą ir kompensavo oro kondicionierių įsigijimą ir montavimą.

UAB „City-Line LT“ efektyviai sureagavo į organizuojamą viešąjį konkursą ir pasiūlė ne vienai ugdymo įstaigai savo įrangą bei montavimo paslaugas. Apie jas kalbamės su Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktoriaus pavaduotoju ūkiui Rimantu Kynu.

Svarbiausia – greitis

Nors šiuo metu už lango yra gana vėsu, tačiau ugdymo įstaigos siekė kuo efektyviau gauti paslaugas, pasirūpinti ateinančiu šiltuoju sezonu ir išvengti nepatogių mokymosi sąlygų vasaromis. Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkiui džiaugiasi, kad UAB „City-Line LT“ sužavėjo ne tik profesionalumu, tačiau ir operatyvumu: „Susisiekus su atsakingais asmenimis įrangos projektas buvo parengtas tą pačią dieną“.

Sistema šioje mokykloje buvo montuojama pavasarį, tad reikėjo lanksčios  reakcijos, kad abiturientai galėtų saugiai ir tinkamo mikroklimato patalpose laikyti brandos egzaminus. Siekdami geriausio rezultato komandos specialistai dirbo ne tik darbo dienomis, tačiau ir savaitgaliais. Tai padėjo pasiekti ne tik greitą, tačiau ir kokybišką rezultatą, kuriuo šiuo metu gali džiaugtis minėtos mokyklos darbuotojai bei mokiniai.

Karštas mikroklimatas – blogina produktyvumą

Atlikti įvairūs tyrimai, kuriuose pabrėžiama ne tik šalto, tačiau ir karšto oro neigiama įtaka žmogaus organizmui. Ypač tiems, kurie dirba protiškai aktyvų darbą, o šiuo atveju tai yra mokiniai. Nuo per didelės kaitros tampa sunku susikaupti, dažnai kankina mieguistumas, galiausiai, mokiniai dažnai skundžiasi, kad jiems trūksta oro, o tai gali sukelti įvairius sveikatos sutrikimus.

Įrangos pasirinkimo ir montavimo darbus stebintis bei rezultatu besidžiaugiantis mokyklos pavaduotojas ūkiui pastebi, kad: „Oro kondicionieriai, manau, prisidėjo prie geresnio mikroklimato sukūrimo. Karštomis mokslo metų dienomis mokiniai ir mokytojai palankiai vertino didesnį komfortą patalpose“. Galiausiai, nebereikia atidaryti langų, kaip buvo daroma (ir dažnai daroma kitose mokyklose iki šiol). Toks vėsinimo būdas yra nenašus, kadangi į patalpas patenka nešvarus oras su CO2 dalelėmis.

Oro kondicionieriai – ne tik vėsinimui, tačiau ir šildymui

Nors mokykloje, kurioje buvo sumontuota sistema, ji buvo naudojama tik vėsinimui, tačiau rinkoje labai populiarūs oro kondicionieriai, kurie tarnauja ir kaip oro šildytuvai. Tam ypač rekomenduojami Cooper&Hunter šilumos siurbliai, kurie rūpinasi patalpų mikroklimatu ištisus metus, o ne tik vasaromis. Tereikia nustatyti reikalingas programas ir mėgautis komfortabiliu gyvenimu bei dėl nieko nesukti galvos.

Ir pabaigai paklausus, ar mūsų įmonę mokykla rekomenduotų kaip patikimus tobulo mikroklimato kūrėjus – atsakymas, žinoma, nudžiugino: „Jau rekomendavome ir rekomenduosime“.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 601 86 366
El.paštas: info@specdarbai.lt
30€ montavimo darbams
2% kondicionieriui
10€ С&H kondicionieriui
Nieko nelaimėjote
5% С&H kondicionieriui
5% HTW kondicionieriui
Nieko nelaimėjote
100€ oras-vanduo šil. siurbliui
20€ С&H kondicionieriui
10€ С&H kondicionieriui
20€ С&H kondicionieriui
Nieko nelaimėjote
Siūlome sudalyvauti mūsų loterijoje.
Įveskite savo el. paštą ir laimėkite išskirtinius prizus.
Taisyklės ir sąlygos:
  • Vienas vartotojas gali žaisti vieną kartą.
  • Kodą galite panaudoti ir perkant elektroninėje parduotuvėje, ir perkant tiesiai iš vadybininko – gavus konkretų pasiūlymą.
  • Laimėjus 30 Eur nuolaidą oro kondicionieriaus/šilumos siurblio oras-oras montavimui kodą reikės pasakyti užsakymo metu telefonu.