Oro kondicionierius, tai nepamainomas įrenginys karštą vasaros dieną. Šios įrangos kainos yra prieinamos daugeliui, galiausiai, rinkoje siūlomų įrangų pasiūla yra tokia plati, kad kiekvienas gali rasti variantą, kuris tinka jo poreikiams patenkinti.
Visgi, kol vieni žmonės jau džiaugiasi, kad oro kondicionieriai padėjo gyventi kur kas geriau ir išvengti sveikatos sutrikimų karštomis dienomis, kiti vis dar kelia klausimą – ar oro kondicionieriai sukelia peršalimą. Atsakymą rasite straipsnyje.
Tinkama montavimo vieta
Bene pati svarbiausia sąlyga, kuri gali padėti namuose kaitriomis dienomis jaustis gerai ir tuo pačiu išvengti bet kokio galimo peršalimo, gerklės skausmo, slogos – tinkama įrangos montavimo vieta. Visada geriausia dėl to tartis su specialistais, kadangi jų patirtis šiuo atveju tampa neįkainojama.
Labai svarbu, kad oro kondicionieriai būtų montuojami tokioje vietoje, kad vėsa nesklistų tiesiai į žmogų. Taigi, reikia žiūrėti, kad kondicionierius nebūtų greta poilsio zonų – sofų, lovų, žinoma, greta valgomojo stalo ir panašiai. Reikia, kad vėsus oras tolygiai pasiskirstytų po patalpą, tačiau greta prie įrenginio nebūtų žmonių susibūrimo vietos.
Atsakingai reikia rinktis ne tik vietą, tačiau taip pat ir poziciją. Nors bene patys populiariausi yra sieniniai, tačiau įvertinkite – ar pavyks užtikrinti, kad tam tikrame aukštyje kabinamas oro kondicionierius nepus vėsaus vėjelio tiesiai į sprandą? Gal tokiu atveju labiau tinka kitokio modelio, pavyzdžiui, grindiniai?
Atsakingai vietą reikia rinkti ir mobiliems oro kondicionieriams. Daugelis juos perka ir pastato greta lango arba balkono (pro kuriuos bus išpučiamas šiltas patalpos oras), tačiau neįvertina, kad greta yra susibūrimo zonos. Pagalvokite – ar tokiu atveju ne geriau investuoti į stacionarius oro kondicionierius?
Pasikartosime, kad dėl montavimo visada geriausia tartis su specialistais. Jų patirtis ir logiškas vietos parinkimas yra labai svarbus.
Temperatūros reguliavimas
Greta tinkamos įrangos parinkimo vietos taip pat labai svarbu, kad patalpose būtų palaikoma ir optimali temperatūra. Daugelis labai apsidžiaugia, kad namuose pagaliau vėsu. Įsijungia oro kondicionierius visu galingumu ir jau po poros dienų pergyvena, kad prasidėjo sloga. Taip, tai nutiko dėl oro kondicionieriaus, tačiau nutiktų ir tokiu atveju, jeigu kaitrią dieną vis eitumėte į šaldymo prekes laikančias patalpas. Supraskite – dideli temperatūrų pokyčiai yra pavojus Jūsų sveikatai, imuninei sistemai, tad reikia, kad oro kondicionieriai neveiktų per daug intensyviai, kadangi, natūralu, jog sloga gali kilti.
Specialistai pastebi, kad geriausia patalpose laikyti iki 5 laipsnių žemesnę temperatūrą nei yra lauke. Tai yra optimalus skirtumas, kuris nepadarys Jūsų organizmui šoko, jeigu iš kambario eisite į lauką.
Norime pabrėžti, kad kalbame apie termometrus rodančią temperatūrą, o ne jutiminę, kuri dažniausiai didesnė.
Įranga, kuri tarnauja visus metus
Jeigu nežinote, ar Jums reikalingas oro kondicionierius – siūlome nepamiršti, kad tai yra įranga, kuri ne tik vėsina patalpas, tačiau gali jas šildyti. Tokie prietaisai gali būti naudojami visus metus. Atsiperkamumas yra 100 procentų, o kadangi aukštas įrangos energetinis efektyvumas nereikalauja daug energijos, žinoma, žmogui apsimoka taip pagerinti savo gyvenimo kokybę.
Tinkama vieta ir tinkama temperatūra – tai, ko reikia, kad oro kondicionierius pagerintų Jūsų gyvenimo kokybę ir tuo pačiu padėtų išvengti bet kokio galimo sveikatos sutrikdymo. Priešingai, padėtų Jums jaustis gerai ir išvengti karščio sukeliamų sveikatos problemų.